Belediyeler Merkezi Yerleştirme ile Personel alacak

Belediyeler Merkezi Yerleştirme ile Personel alacak

Belediyeler Merkezi Yerleştirme ile Personel alacak : Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, belediyelere personel alımında yeni düzenlemeler geleceğini açıkladı. O açıklamalara göre belediyelere personel alımı merkezi yerleştirmeyle olacak. İşte detaylar…

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, personel alımlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Polis ve öğretmen alımları hariç diğer kadrolara alımların kısıtlanması gibi önemli konulara değinen Müezzinoğlu, belediyelere personel alımlarının da merkezi alımlarla yapılacağını açıkladı. Merkezi sınavın yanı sıra güvenlik soruşturması da getirilecek alımlara.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda yapılan FETÖ temizliğinin izlerinin silinmesi ve birdaha böyle olaylar yaşanmaması için, kamuya personel alımlarında titizlikle yeni çalışmalar yapılıyor. Sabah Gazetesi’nin haberine göre; yeni memuriyet döneminde temiz kağıdıyla memuriyet uygulaması yapılacak.

FETÖ olaylarında OHAL ilan edilmesiyle beraber personel işlerine son verilmişti. Yine yeni düzenlemeye göre, herhangi bir kanun çıkarılmadan ihanet edenlerin işlerine son verilebilecek.

Merkezi Alım Nedir? Merkezi alımlar, Devlet Personel Başkanlığı tarafından personel taleplerinin toplanması sonucu, ÖSYM tarafından personel yerleştirmelerinin yapılması demektir. Yılda iki kez Haziran ve Kasım aylarında merkezi alım yapılır.

KamuPersoneli.Net

İLGİLİ YAZILAR

Üniversitelere 2 Bin Personel Alımı Yapılacak... Üniversitelere 2 Bin Personel Alı...
2200 Komiser Yardımcısı Alınacak | Emniyet Mü... 2200 Komiser Yardımcısı Alınacak ...
Nisan Ayı Kamu Personel alımları Nisan - Mayıs aylarında kamuya çok ...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir