Sağlık Bakanlığı KPSS Puanıyla 2965 Personel alacak

Sağlık Bakanlığı KPSS Puanıyla 2965 Personel alacak

Sağlık Bakanlığı KPSS Puanıyla 2965 Personel alacak : Sağlık Bakanlığı personel alımlarıyla ilgili sona yaklaşıldı. DPB’den önce 4565 sözleşmeli kadro için izin istenmişti, sayı daha sonra 6 bine yükseltildi. Ancak Kamupersoneli.net olarak aldığımız son haberlere göre Bakanlık 2965 sağlık personeli alımı için ilana çıkacak. Gerekli izinleri alan Bakanlığın ÖSYM’den tercih takvimi almasıyla atama için engeller aşılmış oldu. 

Gelecek hafta içinde ilanın ve takvimin verilmesi beklenirken iki hafta sonra da tercihlerin başlayacağı ifade ediliyor. Yani Ekim ayının son haftası tercihler alınacaktır.

Sağlık Bakanlığı da mülakata geçecek. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, önceki hafta katıldığı bir televizyon programında MEB’in öğretmenlere yaptığı mülakat gibi bir sistemi değerlendirdiklerini açıklamıştı. 2017’den itibaren sağlık personeli alımlarında da mülakat sistemine geçileceği ve alımların sözleşmeli olarak yapılacağı konuşuluyor. Kadrolu personel alımlarının 2017 yılından itibaren azaltılmasıyla birlikte kadrolu sağlık personeli alımlarında azalma olacaktır.

  KAMUPERSONELİ.NET NOTU: 15 Temmuz darbe girişiminin ardından personel alımları noktasında yeni bir modele doğru adım adım gidiyoruz. Personel alımlarının sözleşmeli ve mülakata dayalı yapılacağı yani taşeron sisteminin yerine gelecek sistemle yola devam edilecek. Kadrolu memurluk sadece belli meslek gruplarında olacak olup kamunun personel ihtiyacı sözleşmeli yoluyla karşılanacak. Bazı meslek gruplarında da belli bir sürenin sonunda kadroluya geçiş mümkün olacaktır.

KamuPersoneli.Net

İLGİLİ YAZILAR

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/3 Tercih Kılavuzu ... 2 Mart 2017 tarihinde başlayan terc...
Sağlık Bakanlığı 3890 Sözleşmeli Personel Ala... Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Ha...
Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel alacak..... Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel al...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir