Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı

Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı

  Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı ! Milli Eğitim Bakanlığınca 18 bin 506 sözleşmeli öğretmenin ataması yapıldı. Atama sonuçları, “www.meb.gov.tr” internet adresinden öğrenilebilecek.

MEB tarafından ilan edilen 15 bin kadro ile dershane ve etüt merkezinde çalışan 5 bin kadro için yapılan sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, 29 Eylül’de açıklanmıştı. Sözleşmeli öğretmen adayları, atama tercihlerini 7 Ekim’e kadar tamamlamıştı.

MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, ilan edilen kadrolar için 42 bin 730 onaylı başvuru alındı.

Bakanlığın internet sitesi “www.meb.gov.tr” adresinden ilan edilen sonuçlara göre, 14 bin 873 öğretmen ile dershane ve etüt merkezlerinde çalışan 3 bin 633 öğretmen olmak üzere toplam 18 bin 506 sözleşmeli öğretmenin ataması gerçekleştirildi.

Bazı adayların “tercih dışı atanmak istiyorum” seçeneğini işaretlememesi nedeniyle Bakanlıkça daha önce ilan edilen 20 bin kadronun tamamının dolmadığı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ihraç edilen öğretmenler nedeniyle açık olan kadrolara sözleşmeli öğretmen ataması yapacağı açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı, ilk başta 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacağını açıkladı. Ardından dershane öğretmenlerini ilgilendiren bir açıklama geldi. Dershane/etüt merkezlerinde görev yapan öğretmenler arasından belirli şartları taşıyan 5 bin öğretmen de KPSS şartsız atanabilecek denildi.

Sözleşmeli olarak atanmak isteyen öğretmenler başvurularını yaptıktan sonra sözlü mülakata çağırıldı. Sözlü mülakat sonuçlarına göre de tercih işlemleri başladı. 4 Ekim’de başlayan sözleşmeli öğretmenlik tercihleri 7 Ekim’de sona erdi.

Milli Eğitim bakanlığı sözleşmeli öğretmen atamasının 10 Ekim’de yapılacağını açıkladı. Bugün sabah saatlerinde Milli Eğitim Bakanlığı twitter üzerinden, atamaların yapılmasına ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, sözleşmeli öğretmen ataması 17.00’da yapılacak denildi. Beklenen saat geldi ve atama sonuçları açıklandı. Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçları İçin Tıklayın.
►►► Haberin Kaynağı http://www.kamupersoneli.net/meb-personelleri/sozlesmeli-ogretmenlik-atama-sonuclari-aciklandi-sorgulama-ekrani-h14672.html

KamuPersoneli.Net

İLGİLİ YAZILAR

Üniversitelere 2 Bin Personel Alımı Yapılacak... Üniversitelere 2 Bin Personel Alı...
2200 Komiser Yardımcısı Alınacak | Emniyet Mü... 2200 Komiser Yardımcısı Alınacak ...
Nisan Ayı Kamu Personel alımları Nisan - Mayıs aylarında kamuya çok ...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir