Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel alacak..

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Personel alacak..

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, 2017 Haziran ayına kadar 9 bini hizmet alımı yöntemiyle olmak üzere toplam 20 bin sağlık personeli alınacağını açıkladı. Detaylar…

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, sağlık çalışanlarına müjdeli haberi verdi. Müsteşar Gümüş, 2017 Haziran ayına kadar 9 bini hizmet alımı yöntemiyle olmak üzere toplam 20 bin personel alacaklarını açıkladı. Gümüş, sağlıklı yaşam merkezleri kurulacağına ve check-up uygulamasına da değindi.

Akşam’ın haberine göre, Müsteşar Gümüş: “Vatandaşlarımızın sağlıklı yaşamla ilgili kültürü kazanmasını sağlayacağız. Sağlıklı bir check-up ve kronik hastalıkların takibi yapılacak” ifadelerini kullandığı konuşmasında, aile hekimliği sisteminin de yeniden gözden geçirileceğini söyledi.

Gümüş’ün açıklamaları şöyle:  “Sağlıklı bir check-up ve kronik hastalıkların takibi yapılacak. Ayrıca tetkikleri de burada yaptırabilecekler. Hareket ve fiziksel egzersizler ile ilgili bilgilendirme yapılacak. İlk etapta bin sağlıklı yaşam merkezi inşa etmeyi planlıyoruz. Bunların il bazında lokasyonlarını çalışıyoruz.” dedi.

İyi hekimlerin ödüllendirilmesi sistemine de değinen Gümüş : “Daha iyi iş yapan sağlık personelimizi teşvik etmek istiyoruz. İlk etapta döner sermaye ile ödüllendirmek istiyoruz. Daha fazla pay almalarını sağlayacağız. Hekimleri de sınıflandırmamız gerekiyor. Vatandaşlarımızın hangi kliniğin ne kadar iyi olduğunu bilmesi gerekiyor. Bir hastanede kaç ameliyat yapılmış, kaçı başarılı olmuş ya da olmamış bunu bilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde personel alımlarına Sağlık Bakanı Recep Akdağ da değinmişti. Akdağ, personel ihtiyacının çok fazla olduğunu fakat bütçenin sınırlı olduğunu söyleyerek en çok alımın hemşirelikte olduğunu, hemşirelerin yanı sıra ebe, fizyoterapist, psikolog ve teknisyen alınacağını söylemişti.

Kaynak : Kamupersoneli.NET

İLGİLİ YAZILAR

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/3 Tercih Kılavuzu ... 2 Mart 2017 tarihinde başlayan terc...
Sağlık Bakanlığı 3890 Sözleşmeli Personel Ala... Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Ha...
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Personel alım... Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi v...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir