GÜNDEM

280 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak Proje

Ekleyen  | 

280 Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak Proje Hazırlanıyor

Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde 600 bin kişiye istihdam sağlayacak bir projeyi açıklamıştı. Başbakan Yıldırım’ın açıkladığı 600 bin kişilik projeye ek olarak başka bir istihdam projesi daha olduğu ortaya çıktı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından açıklanan yeni proje ile 280 bin kişiye istihdam sağlanacağı açıklandı. Bu iki projeyle 880 bin kişiye iş imkanı yaratılacağı planlanıyor.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli açıklamalarında, Başbakan Yıldırım’ın açıkladığı projeye ithafen bu projenin 600 bin kişiye iş imkanı sağlayacağını ve pazartesi gününden uygulamaya geçirileceğini belirtti. Bu proje ile Canikli’nin açıkladığı proje farklılık taşıyor. 280 bin istihdam fırsatı yaratması planlanan proje henüz düzenlenme aşamasında bulunuyor.

250 milyar TL gibi önemli bir miktarda finansman sağlanacak olan proje, son yılların en büyük projesi olarak göze çarpıyor. Oluşturulan destek paketi geniş kapsamlı katılımı sağlayacak. Kredi için kaynak yaratılması konusunda kanun değişikliği beklenmeden, pazartesi günü proje hayata geçirilecek. 280 bin kişilik projenin çalışmaları ise devam ediyor.

Kaynak: www.mymemur.com

Bir Cevap Yazın