Gıda ve Tarım Bakanlığı 553 Personel Alımı Yapacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesine toplam 553 personel alımı yapılacaktır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik bu konu hakkında bazı açıklamalar yaptı işte detaylar.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı diğer devlet kurumları gibi her yıl bünyesinin personel ihtiyaçlarını karşılamak üzere memur, işçi ve sözleşmeli personel alımı yapmaktadır. Tarım Bakanı Faruk Çelik katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesine önümüzdeki günlerde 553 personel alımı yapılacağına dair açıklamalarda bulundu.

Bakanlık genel olarak personel alımlarında Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre bakanlık tarafından belirlenen puanı almış olmaları gerekmektedir. Personel alımlarında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı devlet personel başkanlığı üzerinden yayınladığı ilan metni ile kadrolar için başvuru şartlarını yayınlamaktadır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik katıldığı programda yaptığı açıklamada 553 personel alımının yapılması için gerekli çalışmaların başlatıldığını belirterek personel alımların Tarım Kredi Kooparatiflerine ve Et ve Süt Kurumu bünyesinde istihdam edileceğini duyurdu. Bakan Çelik yaptığı açıklamada Et ve Süt Kurumuna 153 kişi, Tarım Kredi Kooparatiflerine 400 kişilik personel alımı yapılacağını bildirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan açıklamalar bu şekildedir ancak alımların tam olarak ne zaman başlayacağı hakkında net bir tarih verilmemiştir. Görüşmelerin olumlu yanıtların alınması ile birlikte yakın tarihte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının konu hakkında açıklama yapması ve personel alımı bildirisi yayımlaması bekleniyor. Bu ilandan haberdar olmak için sitemizdeki Kamu Personeli bölümümüzü günlük olarak takip ederek yayınlanan ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR

2017’de Gıda Tarım Bakanlığı 2 Bin 500 ... Önceki gün gelen bilgilere göre; CN...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir