Karayolları Genel Müdürlüğü 2017 İşçi alımı

Karayolları 3.Bölge Müdürlüğü ilgili adreslerden yayınladığı ilan ile bünyesine işçi alımı yapacaktır. Karayolları işçi alım ilanından yararlanmak isteyen adaylar 04 Ocak 2017 tarihine kadar işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

KONYA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

KARAYOLLARI 3 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ MERKEZ İŞYERLERİ

Son Başvuru Tarihi : 04 Ocak 2017
Yayınlanma Tarihi : 26 Aralık 2016

İlana Başvuracak Adayların Dikkatine

*Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya is-kur internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.
*Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. *Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Eski Hükümlü/TMY taleplerine başvurular il genelinde olup, başvuru yapacak adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.*Taleplere başvuruda 2016 KPSS sınav sonuçları geçerli olup, KPSSP94 puan türünde en az 1 puanı olanlar başvurabilirler.
*Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananlar Komutanlık yazısı ve Sağlık Raporu ile durumlarını belgeleyerek Terörle Mücadelede Yaralanan statüsünde iş arayan kaydı yaptırabilir ve kamunun eski hükümlü taleplerine (taleplerde aranılan diğer nitelikleri taşımaları şartıyla (öğrenim durumu, meslek vs.) öncelikli olarak başvuru yapabilirler.
*Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır.
*Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.
* Merkezi sınav (kpss) kapsamında başvuranlar en yüksek puandan başlamak suretiyle ve merkezi sınavdan muaf kişilerden(öncelikli) başvuranlar öncelik belge tarihlerine göre eskiden yeniye doğru talep sayısının 3 katını geçmeyecek şekilde sıralanarak isim, adres vb. bilgileri içeren nihai listeler talep sahibi kamu kurum/kuruluşuna bildirilir.
*İsmi nihai listede yer alan adaylara yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurumu/kuruluşunca yazılı olarak bildirilecektir.
*Öncelikli başvuruda bulunulan sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildiği halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin önceliği ortadan kalkar. Öncelik hakkından 2’nci defa yararlanılamaz.

Özel Şartlar
1-2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de meslek ve sanatlarını serbestçe yapabilmelerine, kamu, özel kuruluş veya işyerlerinde çalıştırılabilmelerine ilişkin kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.
2-18 yaşını tamamlamış olmak. 3-Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına veya Devlet memuru olmaya engel bir suçtan hüküm giyenlerden cezasını infaz kurumlarında tamamlayanları, cezası ertelenenleri, koşullu salıverilenleri; özel kanunlarda belirtilen şartlardan dolayı istihdam olanağı bulunmayanları; ömür boyu kamu hizmetlerinden yasaklı bulunanlardan, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan salıverilen hükümlülere ait durum bildirme formu ile durumlarını belgelendirmek veya Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan; 21/06/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/06/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/04/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21?nci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan (Değişik ibare: RG-6/8/2014-29080) sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını (Değişik ibare:RG-6/8/2014-29080) belgelendirmek.
4-Öğrenim durumu: Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
5-KPSS sınavına girmiş olmak şartları aranır.
6-Münhal kadro için durumu uygun olan adayların, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri veya iskur.gov.tr internet portalı üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.
7-Bu kadroya ataması yapılacak personel, Karayolları 3?ncü Bölge Müdürlüğü?ne bağlı Konya İli ve İlçeleri (işyerimiz bulunan) sınırları içerisinde çalıştırılacak olup, 5 yıl boyunca başka bir ildeki işyerlerine nakil (tayin) talebinde bulunamayacaktır.
8-Sözlü sınav/mülakat tarihi ve yeri bilahare adaylara duyurulacaktır.
9-İşe alınanlar 81,58-TL. çıplak yevmiye ile işe başlatılacaktır.

Bilgiler
– Beden İşçisi Alınacak,
-En Az Öğrenim Seviyesi Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
-En Fazla Öğrenim Seviyesi Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
-Kamu Personel Sınavları KPSS KPSSP94
-En az puan limiti 1 ( bir )
-Çalışma Adresi Bilgisi: Konya ili ve ilçeleri

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri: AKŞEHİR, BEYŞEHİR, BOZKIR, CİHANBEYLİ, ÇUMRA, DOĞANHİSAR, EREĞLİ/KONYA, HADİM, ILGIN, KADINHANI, KARAPINAR, KULU, SARAYÖNÜ, SEYDİŞEHİR, YUNAK, AKÖREN, ALTINEKİN, DEREBUCAK, HÜYÜK, KARATAY, MERAM, SELÇUKLU, TAŞKENT, AHIRLI, ÇELTİK, DERBENT, EMİRGAZİ, GÜNEYSINIR, HALKAPINAR, TUZLUKÇU, YALIHÜYÜK, KONYA/MERKEZ

İrtibat Bilgileri

Adı Soyadı MUSTAFA GÖKÇE
Telefon No 0332-2242700-42740
İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 2
Çalışma Şekli Daimi / Tam Süreli

İLGİLİ YAZILAR

Karayolları 16. Böl. Müd. Eski Hükümlü İşçi A... SİVAS ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜR...
Karayolları Genel Müdürlüğü İşçi alımı... DİYARBAKIR ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL ...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir