2017 Zabıta alımı yapacak belediyeler

2017 Zabıta alımı yapacak belediyeler

Zabıta Alımı yapacak olan belediyeler hakkında hazırlamış olduğumuz haberimizin başında özellikle belirtmek istiyoruzki Zabıta Alımları 2017 yılında kpss puanına göre açıktan atama yolu ile yapılacaktır. Zabıta olabilmek için istenen şartları yerine getirmeniz gerektiğini hatırlatmakta fayda var Peki zabıta memuru nasıl olunur, zabıta memuru olma şartları nelerdir? işte ögrenmek istediğiniz tüm detaylar.

Zabıta Memuru Nasıl Olunur?

Zabıta memuru olmak isteyenler ilan yayınlayan belediyeler tarafından talep edilen KPSS puanını yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından almış olmaları olmazsa olmaz şartlardan birtanesidir. Zabıta memuru olmanın bir diğer yolu ise açıktan atamadır. Belediyeler açıktan atama yolu ile zabıta alımlarını genellikle Askeri personeller arasından yapabiliyorlar. Türk Silahlı Kuvvetlerinden Ayrılan ve 10 yıl görev yapanlar bu atama yönteminden faydalanabiliyor.

Zabıta Olmak için İstenen Şartlar

  1. T.C. Vatandaşı Olan Adaylar,
  2.  30 Yaşından gün almamış olan adaylar,
  3. Kpss Puanı Yeterli olan adaylar,
  4. En Az Lise Mezunu Olan Adaylar.

Zabıta Alımı Yapan Belediyeler 2017

2017 Zabıta alımı yapacak belediyeler

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı, Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı, Bağcılar Belediyesi Zabıta Alımı, Esenler Belediyesi Zabıta Alımı, Avcılar Belediyesi Zabıta Alımı, Şişli Belediyesi Zabıta Alımı, Ümraniye Belediyesi Zabıta Alımı.

Belediyeler zabıta alımı yapmak için öncelikle Devlet personel başkanlığının internet sitesi üzerinden ilan yayınlamaktadır. Biz bu ilanları sürekli olarak takip ederek günlük olarak siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz sitemizi sürekli olarak takip ederek kamu personeli alımı yapan kurumlar hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kaynak : isbilgileri.com

2017 Zabıta alımı yapacak belediyeler

İLGİLİ YAZILAR

TCDD 700 Memur Personel Alımı TCDD 700 Memur Personel Alımı Yap...
Üniversitelere 2 Bin Personel Alımı Yapılacak... Üniversitelere 2 Bin Personel Alı...
2200 Komiser Yardımcısı Alınacak | Emniyet Mü... 2200 Komiser Yardımcısı Alınacak ...

1 Yorum

  1. MEHMET

    8 Nisan 2017 at 00:49

    Ne lise mezunları ya ne KPSS si adam ilkokul mezunu zabıta oluyor kafasında kep zor duruyor torpile bakar bu iş

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: