Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alacak

Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı için ilan yayınladı. Sivil havacılık sektöründe nitelikli insan kaynakları ihtiyacını gidermek için açılan ilan aynı zamanda profesyonel iş gücü kazandırılması ya da kişinin profesyonelleşmesi bakımından önem arzetmektedir.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü personel alımı havacılık uzmanı, pilot, mühendis, hava aracı teknisyeni, hava trafik kontrolörleri ve uçuş doktorları pozisyonlarına yapılmaktadır. Fakat açılan ilan uçak kontrol ve bakım maknisti ve pilot pozisyonları içindir. Diğer pozsiyonlar için şu anda personel alımı yapılmamaktadır.

2017 Sivil Havacılık Personel Alımı Özel Şartları Neler?

  • 2017 Sivil Havacılık Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti Alımı Özel Şartları

Geçerli hava aracı bakım personel lisansına sahip olmak ve bakım konusunda lisanslı olarak 3 yıl tecrübeye sahip olma şartları bulunmaktadır. Çalışma illeri ise Ankara, İstanbul, Antalya ve Nevşehir’dir.

  • 2017 Sivil Havacılık Pilot Alımı Özel Şartları Neler?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü pilot alımını üç (3) kategoriye ayırarak yapmaktadır. Bu ayrım pilotların tecrübe yılları ve kullacakları hava aracına göre ayrılmıştır.

1- 68 yaşını doldurmamış ATPL yetkisinde CPL/IR lisansına sahip olmak, uçuş öğretmenliği yetkisinde en az 3 bin saat uçuş tecrübesine sahip olmak ve ingilizce bilmek.

2- ATPL lisansına sahip, en az 3 bin 500 saat uçuş tecrübesi olan, kontrol öğretmenliği sertifikası olan ve 5 bin 700 kg üzerindeki uçuşlarda type ratinge sahip olmak ve ingilizce bilmek.

3- ATPL yetkisinde CPL/IR lisansı olmak, uçuş eğitmeni olarak en az 1500 saat uçuş tecrübesi olma ve ingilizce bilmek gerekmektedir.

2017 Sivil Havacılık Personeli Maaşları Kaç Paradır?

Sivil Havacılık personel maaşları personelin pozisyonlarına göre değişmekle birlikte yukarıda yayınlanan ilanda bulunan pilot ve uçak kontrol ve bakım makinisti maaşları şu şekildedir;

2017 Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti maaşları brüt olarak 5 yıldan az tecrübeye sahip olanlar için 7370,91tl, 5-10 yıl arası tecrübeye sahip olanlar 8264,99tl, ve 10 yıl üzeri tecrübeli olanlar 8712,03tl alacaklardır.

2017 Pilot Maaşları ise 10 yıldan az tecrübeli olan pilot için brüt 12319,03tl, 10 ile 20 yıl arası tecrübeye sahip olanlar 12601,41tl ve 20 yıldan fazla tecrübeli pilotlar ise 13434,13tl maaş alacaklardır.

Sivil Havacılık iş başvurusu yapmak isteyenler http://web.shgm.gov.tr/tr/kurumsal/3937-insan-kaynaklari adresinde bulunan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

İLGİLİ YAZILAR

Sivil Havacılık Sözleşmeli Personel Alımı... Sivil Havacılık Genel Müd. Sözleş...
Sivil Havacılık Sözleşmeli Personel Alım İlan... Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden...

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir