Milli Savunma Bakanlığı Engelli İşçi alımı

ÇANAKKALE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI 42__NCİ BAKIM FABRİKA MÜDÜRLÜĞÜ
Son Başvuru Tarihi : 12 Haziran 2017
Yayınlanma Tarihi : 01 Haziran 2017

Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE: Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içinde İl Müdürlüklerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi Kamu Kurum ve Kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren Kamu Kurum ve Kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede ismi bulunan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren Kamu Kurum ve Kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının daimi ve geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınmaktadır.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı Kamu Kurum ve Kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

ÖZEL ŞARTLAR:

1- Alınacak engelli işçi Otomotiv Boya İşçisi olarak 3 ay deneme süreli çalıştırılacaktır.

2- Mesleki ve teknik eğitim veren liselerin Otomotiv Boyacılığı, Endüstiriyel Boyacılık,Boya Teknolojileri, Boya Apre, Boya Üretimi ve Uygulama bölümlerinden birinden mezun olmak.

3- Mesleki ve teknik eğitim veren liselerin dışında kalan lise mezunlarından 3308 sayılı Kanun ile Meslek ve Teknik Eğitim Yönetmeliği gereğinde oto boyacılığı husunda ustalık belgesine sahip olmak veya 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununa göre oto boyacılığı husunda mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak.

4-Mesleği ile çalışmış ve bu hususta belge sahibi olmak.Deneyim süresi sigota hizmet dökümü ile ispatlanacaktır.6 ay deneyim süre şartı vardır.

5-İlanda istenen bölümler dışında başka bölümlerden mezun olanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

6-Hakkında güvenlik soruşturmasının olumlu olması.

7-Kişilerin SGK tarafından yetkilendirilmiş olan sağlık kuruluşlarından işe alınacağı otomotiv boya işçisi mesleğinde çalıştırılmasında sakınca bulunmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu getirmesi gerekmektedir.

8-Engellilerin Çalışabileceği İşler Yönetmeliği Ek-1 e göre oto boyacılığı yapmasında sakınca bulunmayan işçi adayları başvurabilecektir.

Meslek Bilgileri

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Otomotiv Boya İşçisi

Öğrenim Bilgileri

Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Lise ve Dengi Okul Endüstriyel Boyacılık Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Otomotiv Boya Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Boya Teknolojisi Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Boya Apre Ortaöğretim (Lise ve Dengi)
Lise ve Dengi Okul Boya üretimi ve uygulamaları Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Sınav Bilgileri

Sınav Kategorisi Sınav Adı Sınav Puan Türü En Az Puan Limiti Sınav Giriş Tarihi
Kamu Personel Sınavları KPSS EKPSS 0

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer :

Çalışma Adresi : ALAEDDİN MAH. ARMATÖR YAKUP AKSOY CAD. NO:22
17500 GELİBOLU
ÇANAKKALE / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :

İrtibat Bilgileri

Adı Soyadı
Ünvanı
Telefon No 0286 566 53 95
E-Posta

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 2
Çalışma Şekli Daimi / Deneme Süreli

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir