20 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Bekçi alımı 2017 | KPSS Şartı olmadan

20 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Soylu: Toplam 20 Bin Bekçi Görev Alacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarına Motosiklet Teslim Töreni”nde önemli açıklamalar yaptı. İçişleri Bakanı Soylu konuşmasında bakanlığın faaliyetleri hakkında bilgi verdi. İçişleri Bakanlığı olarak terör, uyuşturucu, trafik, güvenlik ve asayiş gibi konularda çalıştıklarını ifade etti. Çarşı ve mahalle bekçileri hakkında da açıklamada bulundu.

İçişleri Bakanı Soylu 6 ilde 2 bin 276 çarşı ve mahalle bekçisinin göreve başladığını ifade etti. Ayrıca 25 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye değindi. Bakan Soylu bu KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin 500 bekçi kadrosu daha ihdas edildiğini hatırlattı. Toplam 20 bin bekçinin görev alacağını, bu şekilde Türkiye’nin her yerinde daha verimli bir çalışma olacağını açıkladı.

Bekçi alımı ne zaman yapılacak? 2017 yılı içerisinde 7 bin bekçi kadrosu ihdas edilmiş, birçok kişinin gözü 7000 bekçi alımına çevrilmişti. 5 büyükşehirde yapılacağı belirtilen bekçi alımı ile ilgili henüz bir ilan yayınlanmamışken, 7500 bekçi kadrosu daha açıldı. Şimdi 15 bine yakın boş bekçi kadrosuna alımlar adaylar tarafından merakla bekleniyor.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

İLGİLİ YAZILAR

Lise Mezunu 2500 Polis Memuru Alınacak 2017 Yılı Polis Meslek Yüksekokulu ...
7 Bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Yapılaca... Anadolu Ajansının İçişleri Bakanlığ...
Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı’nda Geli... Binali Yıldırım, Çarşı ve Mahalle b...