TCDD 700 Memur Personel Alımı

TCDD 700 Memur Personel Alımı

TCDD 700 Memur Personel Alımı Yapacak

Uaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bakanlığa personel alımları konusunda müjdeli haber verdi. Ulaştırma Bakanlığının yerli ve milli projesi hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Arslan yerli e-posta sisteminin yanı sıra bakanlığa personel alımları konusuna da değindi. PTT, TCDD ve KGM’ye personel alımı yapılacağını ifade etti.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın açıklamalarına göre Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarına (TCDD) 700 memur alımı yapılacak. Bakan ayrıca merakla beklenen PTT’ye 2 bin 500 personel alımı ilanının 15 Ağustos’ta yayınlanacağını ifade ederken, Karayolları Genel Müdürlüğüne de (KGM) 640 personel alımı yapılacağını ifade etti.

Ulaştırma Bakanı Arslan son olarak 20 Temmuz 2017 tarihinde TCDD’ye personel alınacağını müjdelemişti. Bakan o dönem, demiryolları hizmet kalitesinin arttığını ve demiryolları ağlarının büyüdüğünü, bunun da demiryollarının personel ihtiyacı olduğunu ortaya koyduğunu açıklamıştı.

TCDD 700 memur alımı başvuruları ne zaman başlayacak, şartlar neler olacak? Bakan Ahmet Arslan 3 kuruma personel alımı sayılarını açıkladı. Ancak başvuru şartları hakkında detayları belirtmedi. Alımın açıktan mı yoksa merkezi mi olacağı, başvuruların ne zaman başlayacağı ve hangi pozisyonlara personel alınacağı henüz bilinmiyor.

İLGİLİ YAZILAR

2017 Zabıta alımı yapacak belediyeler 2017 Zabıta alımı yapacak belediyel...
TRT’ye 450 sözleşmeli personel alma yet... Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında...