CTE Sözleşmeli 3611 Personel Alımı

ceza-ve-tevkivevleri PERSONEL ALIMI

Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü (CTE) Sözleşmeli 3611 Personel Alımı İlanı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü ceza infaz kurumları için sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere 3.222 infaz ve koruma memuru, 89 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),58 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 91 teknisyen, 75 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı),34 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 3.611 personel alımı yapılacaktır.

Başvurularda, lisans mezunları için 2016 KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı aranacaktır.

GENEL ŞARTLAR

  1. Türk Vatandaşı olmak,
  2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  3. Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  4. Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,
  5. Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
  6. Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak,
  7. Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 25/10/2017 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak.
  8. Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

BAŞVURU

Başvurular 13/10/2017 günü başlayıp, 25/10/2017 günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Adaylar, yapılacak olan sözlü sınav ve uygulamalı sınava, adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri EK-1 başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlığına (sınav merkezi) veya herhangi bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına başvuracaklardır.Adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlıkları dışında herhangi bir mercie yapılan başvuru kabul edilmeyecektir. Yine adalet komisyonu başkanlıklarına posta veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

CTE Sözleşmeli 3611 Personel Alımı İlanının tüm metni için TIKLAYINIZ.

EK-1 : Başvuru formu için TIKLAYINIZ.
EK-2 : Sınav Merkezlerini görmek için TIKLAYINIZ.

EK-3 : Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu için TIKLAYINIZ.

 

İLGİLİ YAZILAR

DSİ Sözleşmeli Personel Alım İlanı DSİ Sözleşmeli Personeli Alım İla...
Güvenlik Görevlisi alımları 2018 GÜVENLIK GÖREVLISI ALIMLARI 2018 G...
KPSS 2017/2 ile alınacak 2 bin 38 kadro açıkl... 2017 Yılı Kasım Ayında KPSS Sonuç...