TCDD Memur Alımı

TCDD 700 Memur Personel Alımı

TCDD 573 Memur Alımı

KPSS 2017/2 Tercihleri TCDD 573 Memur Alımı Kadroları ve Başvuru Şartları

KPSS 2017/2 yerleştirmesiyle merkezi memur ataması tercihleri başladı. ÖSYM tarafından alınacak tercihler sonucunda lisans, önlisans ve lise mezunları arasından toplam 2038 memur alımı yapılacak. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları (TCDD) kadrolarına da 573 memur alımı olacak. TCDD memur alımı kadrolarını ve başvuru şartlarını inceledik.

TCDD lise mezunu memur alımı

Lise mezunları için TCDD bünyesinde 2, Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü bünyesine 3 kadro açıldı. TCDD teknisyen alımı için 2023, 2063, 7300 ve 7327 nitelik kodları belirtiliyor. Vagon Sanayii teknisyen kadrolarında 2085 nitelik kodu aranacak.

TCDD önlisans mezunu memur alımı

Önlisans mezunları için toplam 334 kadro ayrıldı. TCDD memur kadrolarına 331 kadro, Türkiye Lokomotif Ve Motor Sanayiine 1 kadro, Türkiye Vagon Sanayiine ise 2 kadro açıldı.

TCDD’ye önlisans mezunu hareket memuru, sürveyan, sekreter, tekniker kadrolarına personel alınacak. Türkiye Lokomotif Ve Motor Sanayiine manevracı, Vagon Sanayiine ise memur alınacak.

TCDD lisans mezunu memur alımı

Lisans mezunlarına toplam 234 kadro verildi. Bu kapsamda TCDD kadrolarına 216, Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayiine 2, Türkiye Lokomotif Ve Motor Sanayiine 6, Türkiye Vagon Sanayiine ise kamu personeli alımı gerçekleştirilecek.

KPSS 2017/2 merkezi atamasıyla TCDD kadrolarına lisans mezunu mühendis, memur ve istatistikçi alınacak. Diğer bağlı kurumlara ise avukat, mütercim, mühendis, memur pozisyonlarında personel yerleştirilecek.

KPSS 2017/2 tercihleriyle yapılacak alımda her pozisyon için farklı nitelik kodları belirtildi. Adayların kılavuzda bu nitelik kodlarını incelemeleri ve başvurularını buna göre yapmaları gerekiyor. Aşağıdaki tabloda TCDD ve bağlı kurumlarda açılan kadroları ayırarak sunduk. KPSS 2017/2 TCDD memur alımı kadroları ve nitelik kodları için TIKLAYINIZ.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

İLGİLİ YAZILAR

Türk Hava Yolları 7000 Bin Memur Alacak Türk Hava Yolları Kabin Memuru Al...
Çevre Bakanlığı 20 müfettiş yardımcısı alacak... Çevre Bakanlığı 20 müfettiş yardı...
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 50 Uzman... Aile ve Sosyal Politikalar Bakanl...