Türk Hava Yolları 7000 Bin Memur Alacak

thy 7000 personel alacak

Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alım

Türk Hava Yolları 2018 Yılında 7 Bin Memur Personel Alımı Yapacak

Türk Hava Yollarına 2018 yılında alınacak personel sayısı açıklandı. Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı tarafından yapılan açıklamaya göre 2018’de 7 bin personel alınacak. Aycı, 2018’e dair personel alımı planlarının ana kademeye 3 bin, iştiraklere 3 bin 500 olduğunu ve bunu 7 bine çıkaracaklarını belirtti.

Aycı, 2018 yılında yapılması planlanan 7 bin personel alımının yaklaşık yüzde 40’ının Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı bünyesine, yüzde 60’ının ise THY iştiraklerine yapılacağını ifade etti. THY personel alımı başvurularının yüzde 95’inin internet üzerinden alınacağını söyleyen Aycı, personel alımı duyurularının sosyal medya ve internetten yayınlanacağını vurguladı.

THY personel alımı sınavını kazanan adayların eğitim sürecinden geçeceklerini ve ondan sonra görevlerine dağılacaklarını kaydetti. Aycı, 2018 yılında THY kadrolarına pilot, kabin memuru, teknisyen ve diğer hizmetli görevlileri alacaklarını söylerken, özellikle yeni mezun olan gençleri beklediklerini ifade etti.

Türk Hava Yolları Genel Müdür Bilal Eşki, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden kabin memuru alımı yapacaklarını duyurmuştu. Genel Müdür Bilal Eşki’nin paylaşımın ardından THY resmi internet sitesinden 16 Kasım 2017 tarihinde yayınlanan ilan ile kabin memuru alımı başvuruları başladı.

Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alımı ilanı için TIKLAYIN.

Kaynak: www.mymemur.com.tr

İLGİLİ YAZILAR

TCDD Memur Alımı TCDD 573 Memur Alımı KPSS 2017/2...
Çevre Bakanlığı 20 müfettiş yardımcısı alacak... Çevre Bakanlığı 20 müfettiş yardı...
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 50 Uzman... Aile ve Sosyal Politikalar Bakanl...